Staré Mesto vás opäť pozýva prežiť Kultúrne leto

2030

Staromestský letný multižánrový festival Kultúrne leto v Starom Meste sa bude už po druhýkrát konať v čase pandémie.

Vďaka miernemu zlepšovaniu situácie sú však tohtoročné plány v porovnaní s minulým rokom odvážnejšie a tento rok prichádza mestská časť s pozitívnym sloganom OPÄŤ SPOLU.

Hlavný program staromestského kultúrneho leta sa bude odohrávať v Zichyho paláci na Ventúrskej ulici, v pavilóne na Hviezdoslavovom námestí a už druhý rok aj pri Propelleri. Mnoho podujatí chystá Staré Mesto aj v Medickej záhrade a v Pistoriho paláci. Program je koncipovaný tak, aby si na svoje prišli deti, seniori aj široká verejnosť.

Program je bohatý a rôznorodý, od divadelných predstavení (GUnaGU, La Komika, Semafor, Ursonata) cez hudobné predstavenia (klasická hudba, džez, opereta, opera, swing, gypsy hudba, alternatívny pop) až po výstavy súčasnej fotografie a podujatia pre detského návštevníka.

„Naším cieľom bolo pripraviť pestrý program, pričom konanie jednotlivých podujatí situujeme prioritne do verejných priestorov tak, aby sme minimalizovali možnosť opätovného šírenia ochorenia,“ hovorí ku kultúrnemu letu starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Viac nájdete na webe Starého Mesta TU.

Zdroj: Staré Mesto-srdce Bratislavy