Staré Mesto vyhlásilo súťaž o výtvarné riešenie protokolárneho miesta

675
Na fotografii je Rázusovo nábrežie, šípkou je označené miesto budúceho Hrobu neznámeho vojaka, Zdroj: Staré Mesto-srdce Bratislavy

Bratislava je o krok bližšie k tomu, aby mala – rovnako ako iné európske metropoly – miesto, na ktorom je možné vzdať poctu vojakom, ktorí za mier a slobodu položili svoj život. Staré Mesto vyhlásilo súťaž, z ktorej vzíde výtvarný návrh Hrobu neznámeho vojaka – ten bude na Rázusovom nábreží. Zber návrhov sa skončí 21. marca 2022 o desiatej hodine ráno a spomedzi doručených prác bude porota vyberať tú najhodnotnejšiu.

Staré Mesto hľadá kvalitné riešenie na vysokej výtvarnej úrovni, komunikujúce súčasným výtvarným jazykom a prinášajúce inovatívne ideové riešenie. Pri hodnotení návrhov bude rovnako dôležitý aj citlivý prístup zohľadňujúci špecifickosť určeného verejného priestoru.

Víťazný návrh bude vyberať porota pod vedením poprednej teoretičky umenia Ľuby Belohradskej, odbornou garantkou súťaže je Lucia Gregorová, vedúca kurátorka zbierok moderného a súčasného umenia Slovenskej národnej galérie.

Kompletné súťažné podmienky je možné získať tu:

www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-profilov/zakazky/6554

www.staremesto.sk/…/verejne…/section:business

www.staremesto.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/17

Zdroj: Staré mesto-srdce Bratislavy