Študenti majú jedinečnú príležitosť vycestovať do Bruselu!

287

Európsky výbor regiónov prináša študentom jedinečnú možnosť zapojiť sa do celoeurópskej fotografickej súťaže „Capturing [Y]our Europe“ a kreatívne zachytiť Európu vlastným pohľadom! 

„Capturing [Y]our Europe“ je fotografická súťaž, ktorú v rámci projektu #YFactor pri príležitosti 25. výročia založenia Európskeho Výboru Regiónov v Bruseli organizujú stážisti tejto európskej inštitúcie.

Do súťaže sa môžu zapojiť študenti vo veku od 18 do 30 rokov, žijúci na území akéhokoľvek členského štátu Európskej únie.

Prihláška musí pozostávať z dvoch vlastných fotografií zachytávajúcich odpoveď na otázku „Ako pociťujete prítomnosť Európskej únie vo Vašom regióne?“

Môže sa jednať napríklad o komunitné centrum, ktoré bolo vybudované vďaka finančným prostriedkom EÚ, prípadne o priateľstvo ktoré vzniklo vďaka študentskému programu Erasmus+ alebo na dobrodružných cestách po Európe vlakmi vďaka projektu Interrail. Pri zachytávaní akejkoľvek situácie, predmetu alebo zážitku by sa súťažiaci mali zamerať na kreatívne zobrazenie prítomnosti a vplyvu EÚ vo svojom regióne a na ich osobný život.

Prvá súťažná fotografia by mala zobrazovať viditeľný vplyv či prítomnosť EÚ v konkrétnom regióne, zatiaľ čo druhá fotografia by mala zachytiť osobnú víziu budúcnosti EÚ. Študenti k fotografiám pripoja krátky text opisujúci význam fotografií, prípadne ich vlastný postoj k vybraným fotografiám (max. 150 slov).

Po uzatvorení odovzdávania prihlášok sa bude konať výstava súťažných fotografií v Bruseli. Víťaz súťaže tak získa možnosť vycestovať do Bruselu a osobne sa zúčastní slávnostného zahájenia výstavy, kde bude mať jedinečnú príležitosť prezentovať svoje fotografie. Fotografická výstava sa uskutoční v Bruseli od 26. do 28. júna. Okrem toho, výherca sa bude môcť zúčastniť plenárneho zasadnutia Európskeho výboru regiónov a tak byť súčasťou diskusií o budúcnosti Európskej únie.

Prihlášky do súťaže môžu študenti posielať do 31. mája 2019 16:00 hod. na emailovú adresu YFactor.Contest@cor.europa.eu.

Viac informácii o súťaži nájdete na oficiálnej webovej stránke projektu.