Študentské firmy z celého Slovenska budú môcť súťažiť o titul tej najlepšej

879
Študentské firmy z celého Slovenska budú môcť súťažiť o titul tej najlepšej
Študentské firmy z celého Slovenska budú môcť súťažiť o titul tej najlepšej

V utorok 28. marca sa v priestoroch nákupného centra na Ivanskej ceste v Bratislave uskutoční Veľtrh podnikateľských talentov. Študentské firmy z celého Slovenska sa budú počas celodenného programu môcť prezentovať v rôznych súťažných kategóriách, predstavovať svoje produkty a služby, a zároveň budú súťažiť o titul najlepšej študentskej firmy. V stredu o tom informoval PR konzultant neziskovej vzdelávacej organizácie JA Slovensko Boris Bukovský.

„Sme presvedčení, že zviditeľnenie takýchto iniciatív prispieva k rozvoju podnikateľskej kultúry a podpore mladých talentov na Slovensku,“ uviedla organizácia JA Slovensko s tým, že Veľtrh podnikateľských talentov je zavŕšením celoročného úsilia stredoškolákov v rámci programu Aplikovaná ekonómia. Je to 28. ročník celoslovenskej súťaže stredoškolských študentských firiem.

Zapoja sa aj študenti zo župnej školy SPŠE Hálova, ktorí vytvorili aplikáciu na digitálne vizitky. Mladí a aktívni študenti sa rozhodli vyriešiť problém s tradičnými papierovými vizitkami, ktoré sú často prehliadané a zabudnuté. S ich novou aplikáciou na digitálne vizitky sa už nikdy nebudete musieť obávať, že niekto náhodou zabudne vaše meno alebo kontaktné údaje. Študenti, ktorí stáli za touto aplikáciou, boli veľmi cieľavedomí a úspešní. Ich tvrdá práca a nadšenie viedla k úspechu a rozšíreniu aplikácie medzi verejnosť. Okrem toho, že si vytvorili svoju vlastnú firmu SODEHAL, získali aj cenné skúsenosti v oblasti podnikania a programovania.

Študenti z Halovej vytvorili aplikáciu na vizitky a rozbehli vlastnú firmu

Program veľtrhu sa začne slávnostným otvorením o 10.00 h, bude pokračovať prezentáciou súťažných tímov v stánkoch a na pódiu od 10.30 h do 16.45 h, a zavŕši sa o 17.00 h vyhlásením výsledkov. Vstup na podujatie je pre verejnosť zdarma.