Štvrtok mal byť Dňom narcisov, nový koronavírus to zmenil

1560

Naše ulice mali dnes patriť dobrovoľníkom so žltými narcismi, symbolom solidarity a podpory onkologickým pacientom. Situácia okolo pandémie nového koronavírusu to zmenila a Deň narcisov sa tento rok odkladá na jeseň.

Po Zelenom štvrtku mal nasledovať štvrtok žltý a ulice Slovenska mal rozjasniť narcis – symbol solidarity a podpory onkologickým pacientom. Liga proti rakovine už 24-krát komunikovala so 750 spoluorganizátormi, zastrešujúcimi viac ako 15 000 dobrovoľníkov. Boli pripravení opäť vyjsť do ulíc, pripínať narcis, vytvoriť príjemnú atmosféru, avšak v dôsledku pandémie koronavírusu zostávajú doma.      

Pre onkologických pacientov pripravili aj podporné video o tom, ako zvládať situáciu s novým koronavírusom. Počas celého obdobia komunikuje s pacientmi aj prostredníctvom sociálnych sietí, kde je možné denne sledovať cvičenia pre ľudí s onkologickým ochorením s jej fyzioterapeutkami, prípadne tipy na aktivity počas izolácie.

Zbierka predstavuje najvýznamnejší finančný zdroj príjmu, teda 70 percent, určený na realizáciu projektov pre pacientov. Podporiť prácu Ligy proti rakovine možno prostredníctvom celoročnej podpory na jej webe či dvoma percentami z dane.

Zdroj: FB