Súťaž na vypracovanie Dizajn manuálu IDS BK už pozná víťaza

899

Súťaž na vypracovanie Dizajn manuálu Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja pozná víťaza. Novú vizuálnu identitu má vytvoriť spoločnosť CORE4 Advertising. Zjednotiť má všetky grafické prvky na cestovných poriadkoch, piktogramoch, označeniach liniek, informačných systémoch, reklamných a propagačných materiáloch. Prvé výstupy sa očakávajú v októbri.

„Uchádzači prichádzali so zaujímavými nápadmi a úroveň prezentácií bola naozaj vysoká. Víťazný návrh zaujal kvalitou spracovania, kreativitou a celkovou komplexnosťou. Jeho veľkou prednosťou tiež je, že oslovuje všetky cieľové skupiny,“ zhodnotila Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy, koordinátora IDS BK. Návrh ponúka zároveň najnižšiu cenu.

Potreba uceleného manuálu je dôležitá pre zabezpečenie prevádzky a celkového rozvoja integrovaného systému v kraji. Spája rôzne druhy dopravy na území hlavného mesta a v blízkom regióne. Zahŕňa spoluprácu viacerých objednávateľov dopravných výkonov a dopravcov.

„Z pohľadu cestujúcich je teda dôležité dať systému jednotnú identitu. Cestovanie sa pre nich stane komfortnejšie, ak na prvý pohľad rozoznajú, čím môžu v rámci systému cestovať a kde im platia jednotné cestovné lístky,“ vysvetlila Horčíková.

Zdroj: BID, TASR