Súťažné návrhy na obnovu kúpeľov Grössling si môžete pozrieť naživo na Komenského námestí

784

Výstava zobrazuje na veľkorozmerných banneroch návrhy ateliérov zapojených do architektonickej súťaže na rekonštrukciu kúpeľov Grössling. Na banneroch okrem vizualizácií návštevníkom jednotlivé návrhy “okomentuje” porota súťaže.

Na víťaznom návrhu od architektonického tímu z Florencie OPPS si môžu návštevníci pozrieť, ako bude vyriešený vstup do budovy z Medenej ulice cez netypickú rampu, ktorá slúži zároveň aj ako lavička. Lavička tohto typu odkazuje na taliansky štýl pouličných lavičiek “panca di via“.

Na druhom mieste v medzinárodnej súťaži skončil tím z Bratislavy – TVAR A ROAR ARCHITEKTI, ktorí na rozdiel od víťazného návrhu pracovali s výraznejším zapojením priestoru na Kúpeľnej ulici a využívaním exteriérových terás vo vnútri bloku.

Pražský tím MAR.S ARCHITECTS zaujímavo vyriešila verejný priestor a križovatku Medenej a Kúpeľnej ulice.

Výsledky súťaže na obnovu mestských historických kúpeľov Grössling sú v poradí druhou výstavou, ktorú Metropolitný inštitút Bratislavy prináša na Komenského námestie. Komenského námestie je pritom jedným z projektov, ktoré MIB obnovuje. Kým prebehne komplexná obnova tohto námestia, na námestí vznikol výstavný priestor, kde MIB a hlavné mesto postupne ľuďom ukazujú mestské projekty.

Zdroj: Metropolitný inštitút Bratislavy