Významnou a špecifickou črtou každej krajiny je jej ľudová kultúra, ktorá tvorí klenot kultúrneho dedičstva. Už od nepamäti staré matere a otcovia za pomoci svojich zručných rúk a bystrému oku vdychovali život a tvar veciam z hliny, dreva, drôtu, látky, vlny či múky a odovzdávali toto umenie svojim dietkam z pokolenia na pokolenie. Vďaka obetavej práci a láske k remeslu ich nasledovníkov, budete môcť zadarmo prostredníctvom „Workshopu tradičných remesiel – Minulosť a súčasnosť remesla a tvorivosti“ k tomuto čaru ľudového remesla nielen nahliadnuť, ale aj čo to sa priučiť, ochutnať a vyskúšať na vlastnej koži.
Preto neváhajte 27. septembra od 10.00 – 17.00 hod. zavítať do priestorov Malokarpatského múzea v Pezinku, M. R. Štefánika 4, vychutnať si atmosféru vône medovníkov a scískaníc za zvuku drumblí, píšťaliek a fujár, a nechajte sa zasvätiť do remeselnej zručnosti drotárstva, keramikárstva, textilného výtvarníctva, košikárstva, včelárstva a kachliarstva.
Toto podujatie organizujú Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatské osvetové stredisko v Modre a Malokarpatské múzeum v Pezinku v rámci projektu „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko.
Príloha: MOS MODRA_Tradičné remeslá ožívajú