Turistom vo vlastnom (hlavnom) meste

2991

Aj tento víkend sa môžete stať turistom v Hlavnom meste a užiť si zaujímavé bezplatné komentované prehliadky.

Prehliadka Historického múzea SNM, Bratislavský hrad

Čas a dátum: každú sobotu od 4. 7. do 29. 8. 2020, vždy v čase o 16.00

V sobotu 25. 7. 2020 o 16:00 sa konajú prehliadky aj v angličtine, prípadne v nemčine. 

Miesto stretnutia: pri pokladni SNM-Historického múzea (Bratislavský hrad, Čestné nádvorie, pri soche Svätopluka) 

Vstupné: 10 €, prípadne, ak je nárok, tak zľavnené, výklad sprievodcu je BEZPLATNÝ.

Hrad bol počas svojej histórie sídlom uhorských kráľov a boli tu uchovávané korunovačné klenoty. Dnes tu nájdete predovšetkým Historické múzeum. Poslaním múzea je dokladovať vývin spoločnosti na Slovensku od stredoveku až po súčasnosť. Okrem atraktívnych výstav je súčasťou prehliadky múzea pôsobivý interiér Hradu. Budete prechádzať cez honosné schodisko z čias Márie Terézie a pokračovať môžete až na vrchol Korunnej veže s krásnym výhľadom na mesto a okolie.

Pešia prehliadka – Spoznávajme mestské časti 

Vrakuňa a zákutia Malého Dunaja

Termín prehliadky: 23. 8. 2020 o 15:00 pred farským kostolom Mena Panny Márie vo Vrakuni. Prehliadka bude trvať približne 1,5 hodiny.

Počet účastníkov nie je obmedzený. Odporúčanie: so sebou si doneste dostatok vody, prikrývku hlavy, príp. repelent proti komárom.

Viac informácií tu: https://www.visitbratislava.com/sk/spoznavajme-mestske-casti/

Cyklovýlet Na vrchol Devínskej Kobyly

Termín cyklovýletu: 22. 7. 2020. Jazda začína o 10:00 pri Turistickom informačnom centre na Klobučníckej ulici, a bude trvať približne 6 hodín. 

Náročnosť trasy: stredná (jazda s miernym stúpaním). Dĺžka trasy je približne 40 kilometrov. Povrchy budú spevnené aj nespevnené, ale zvládnuteľné aj na cestnom bicykli.

Rezervácia: Z organizačných dôvodov je maximálny počet účastníkov obmedzený na 30 osôb, miesto je preto potrebné si vopred zarezervovať! Môžete tak urobiť online prostredníctvom formulára alebo vám radi pomôžeme aj priamo v Turistickom informačnom centre na Klobučníckej ulici č.2 (na rohu Primaciálneho námestia).

Prihláste sa tu: https://www.visitbratislava.com/sk/cykloprehliadka/

Zdroj: visitbratislava.com