Učitelia aj študenti príďte zistiť viac o župných školách

1197
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.19.18″ custom_padding=“0|0px|27.89px|0px|false|false“][et_pb_row _builder_version=“3.19.18″][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.19.18″][et_pb_text _builder_version=“3.19.18″]

Dnes v bratislavskom výstavisku Incheba Expo odštartoval už 10. ročník podujatia Profesia days Bratislava 2019. Jeho partnerom je tradične aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý na ňom prvýkrát prezentuje svoju pestrú ponuku stredných škôl opäť bližšie k rodičom a žiakom základných škôl.

 

„Ako zástupca Bratislavského kraja, ale aj ako zástupca najväčšieho zriaďovateľa škôl na území kraja, som rád, že naše školy sa prvýkrát stali súčasťou tohto podujatia. Stredné školy sú kľúčové pre prípravu na život a školstvo je jednou z našich priorít. Za prvý rok sme sa pokúsili spraviť maximum pre to, aby sme zlepšili podmienky učiteľov na školách. Vďaka preplácaniu mimovyučovacích aktivít sme dodnes učiteľom preplatili viac ako 87 tisíc hodín nadpráce so žiakmi a v prospech školy. Zaviedli sme príplatky pre začínajúcich učiteľov ako aj pre učiteľov, ktorí tým novým budú robiť tútorov, sprístupnili sme jazykové vzdelávanie a uvoľnili peniaze školám, aby sa aj na koncoročné odmeny našli prostriedky. Učiteľov zapájame do moderných vzdelávacích aktivít a pripravujeme aj podporu ubytovania. Trúfam si povedať, že ak dnes má niekto chuť ísť učiť, tak bratislavské stredné školy mu na to ponúkajú najlepšiu príležitosť a podmienky. Čaká nás ešte veľa práce, ale myslím, že zmena je už dnes citeľná,“ prihovoril sa návštevníkom veľtrhu bratislavský župan Juraj Droba.

 

Podujatie Profesia days Bratislava 2019 môžete ešte dnes navštíviť do 19:30 hodiny a zajtra t.j. vo štvrtok od 9:00 do 17:00 hodiny. 

 

V rámci festivalu príležitostí reprezentuje Bratislavský samosprávny kraj 21 stredných odborných škôl. Pripravená je aj improvizovaná „pracovná obývačka“, kde sa záujemci o učiteľstvo môžu informovať o možnostiach a ponuke pracovných miest na župných stredných odborných školách. Zástupcovia BSK radi predstavia možnosti a benefity, ktoré učiteľom ponúkame. Okrem stánkov jednotlivých škôl, kde nájdete podrobné informácie, si bude môcť vypočuť aj zástupcov škôl či študentov na pódiu. Porozprávať sa môžete o škole so študentami, pedagógmi ako aj zamestnávateľmi o budúcom povolaní a uplatnení sa na trhu práce.

 

Na veľtrhu príležitostí Profesia days Bratislava 2019 v hale B1 priestor A201 nájdete nasledujúce župné stredné odborné školy:

SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku, Malinovo

SOŠ pedagogická, Bullova 2, Bratislava

SOŠ hotelových služieb a obchodu, Na pántoch 9, Bratislava

SOŠ technická, Vranovská 4, Bratislava

SOŠ kaderníctva a vizážistiky, Svätoplukova 2, Bratislava

SPŠ elektrotechnická, Hálova 16, Bratislava

Obchodná akadémia, Račianska 107, Bratislava

SOŠ polygrafická, Račianska 190, Bratislava

SUŠ scénického výtvarníctva, Sklenárova 7, Bratislava

SZŠ, Strečnianska 20, Bratislava

SOŠ beauty služieb, Račianska 105, Bratislava

SŠ, Ivanka pri Dunaji

Gymnázium, Hubeného 23, Bratislava

SPŠ elektrotechnická, K. Adlera 5, Bratislava

SPŠ dopravná, Kvačalova 18, Bratislava

SOŠ vinársko-ovocinárska, Modra

SOŠ gastronómie a hotelových služieb, Farského 9, Bratislava

ŠÚV J. Vydru, Dúbravská cesta 11, Bratislava

SOŠ technológií a remesiel, Ivanská cesta 21, Bratislava

Obchodná akadémia, Nevädzová 3, Bratislava

SOŠ masmediálnych a informačných technológií, Kadnárova 7, Bratislava

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]