Učiteľská kapustnica 2022. Poďakovanie pre zamestnancov župných stredných škôl

1053

Bratislavský samosprávny kraj už po tretí raz zorganizoval koncoročné podujatie pre zamestnancov svojich škôl s názvom Učiteľská kapustnica 2022. Konalo sa na Strednej odbornej škole technológií a remesiel v zrekonštruovaných priestoroch Centra odborného vzdelávania a prípravy, kam zavítala bezmála tisícka pedagógov.

„Učiteľom patrí veľké poďakovanie za to, že sa dennodenne venujú  deťom a dávajú im nielen vedomosti, ale aj kus seba. Rovnako im ukazujú cestu, ktorou sa môžu vo svojom živote uberať. A za to im patrí veľké poďakovanie. S tradíciou Učiteľskej kapustnice sme začali v roku 2018 a plánujeme v nej pokračovať aj v budúcnosti. Je to pre nich aj forma odmeny, aby sa odreagovali, zabavili a stretli sa aj s kolegami z iných škôl,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Školstvo bolo v uplynulom volebnom období pre Bratislavskú župu priorita číslo jeden a inak tomu nebude ani v tomto volebnom období. Samosprávny kraj sa v uplynulých piatich rokoch sústredil na modernizáciu stredného odborného školstva.

Župa sa v prvom rade zamerala na zvýšenie atraktivity učiteľského povolania. „Platíme za prácu so študentami po vyučovaní, preplácame jazykové kurzy, prispievame na cestovanie verejnou dopravou a zaviedli sme aj mimoriadne odmeny,“ vymenúva konkrétne motivačné opatrenia pre učiteľov Juraj Droba.

Samosprávny kraj významne investoval do modernizácie materiálno-technologického vybavenia učební a spustil tiež komplexné rekonštrukcie centier odborného vzdelávania a prípravy. V rámci nich zvyšuje energetickú náročnosť budov. V súčasnosti je už  tretina stredných škôl zateplená a nechýbajú ani nové okná.

„Veľmi sa teším, že si podujatie Učiteľská kapustnica získalo obľubu a hlási sa stále viac ľudí. Aj takto oceňujeme odborné a ľudské kvality, ktoré práve učitelia prejavovali vo zvýšenej miere v uplynulom náročnom období, kedy celá spoločnosť, teda aj školy a školské zariadenia museli čeliť krízam ako pandémia či vojna. Myslím, že sme to aj vďaka ich nasadeniu spoločne ustáli,“ dodala riaditeľka odboru školstva, mládeže a športu BSK Jana Zápalová.

Viac fotografií nájdete v galérií TU.