Úspech študentov zo Spojenej školy Tokajícka v súťaži Európsky týždeň odborných zručností

1063

JA firma M.A.D. získala 3. miesto v rámci Európskeho týždňa odborných zručností v kategórii Študentské a cvičné firmy. Ich podnikateľským nápadom bol viacúčelový podstavec pod notebook, ktorý je vyrobený z prírodného materiálu – dreva a slúži na zabezpečenie optimálnej výšky obrazovky.

Hlavnou myšlienkou kampane ZVIDITEĽNIME – REŠTARTUJME – INŠPIRUJME! bolo zviditeľniť živnostníkov, malé firmy, sociálne podniky a tiež študentské/cvičné firmy, ktoré sa zameriavajú na sociálny rozmer podnikania a svojimi aktivitami prispievajú k rozvoju komunity, mesta alebo regiónu. Zároveň vo svojom podnikaní dbajú aj o ochranu životného prostredia.

Úlohou súťažiacich bolo zaslať odpovede na otázky: Prečo ste sa rozhodli založiť svoj podnik/firmu? Čo všetko ste sa museli v začiatkoch naučiť a ako ste získavali potrebné vedomosti a zručnosti? Ako Vaše podnikanie pomáha zlepšovať životné prostredie?  Prečo ste sa rozhodli pre takéto zameranie Vášho podniku? Ako Vaše podnikanie  podporuje rozvoj miestnej komunity?

Okrem toho študenti Šimon Bútora, Marek Petrák, Dominik Mikuš a Martin Wurelly zo študentskej spoločnosti M. A. D. úspešne reprezentovali Spojenú školu, Tokajícka 24, Bratislava, aj na online veľtrhu podnikateľských talentov.