Už túto sobotu sa uskutoční 8. ročník Memorial run na počesť mužov a žien v uniforme

727

Už túto sobotu 25. septembra o 15:00 sa v Bratislave uskutoční  8. ročník charitatívno – športového podujatia – „5km Spomienkový Beh/Chôdza“ na počesť tých mužov a žien v uniforme, ktorí stratili to najcennejšie pri službe verejnosti, vlastný život. Podujatie je bezplatné a určené pre širokú verejnosť, pre deti bude k dispozícii aj streľba zo vzduchoviek pod odborným vedením bývalého profesionálneho policajného snipera.

Aj 8 ročník behu organizuje v spolupráci s partermi občianske združenie INNITOR. Účelom tohto charitatívno-športové podujatia je uctenia si pamiatky príslušníkov právo presadzujúcich zložiek (Polícia, Mestská polícia, Zbor väzenskej a justičnej stráže, Finančná správa, Vojenská polícia ), ktorí pri výkone služby prišli o život.

Beh sa tradične začína pri Múzeu petržalského opevnenia na Viedenskej ceste v Petržalke (kúsok od rakúskych hraníc, v lokalite je bezproblémové parkovanie), registrácia sa začína od 14:00 a o 15:00 sa začne samotný beh. Registrácia prebehne priamo na mieste.

„Toto podujatie je určené naozaj pre všetkých, či už jednotlivcov, ako aj rodiny s deťmi, príjemnú 5 km dlhú trasu je možné absolvovať behom, krokom, na bicykli, s kočíkom, vítaní sú samozrejme aj účastníci so psíkmi,“ približuje organizátor podujatia.

Pre deti bude tento rok v spolupráci s mobilným športovo-streleckým krúžkom Lynx Diabolka pripravená beseda a streľba zo vzduchoviek pod vedením bývalého profesionálneho snipera z Útvaru osobitného určenia. Deti si budú môcť po odborným vedením zastrieľať a taktiež pozrieť ukážky výstroje. 

Toto podujatie je bez vstupného, dobrovoľný príspevok bude požitý na podporu činnosti OZ INNITOR a pokračovanie v tradícii spomienkových podujatí. Podujatie bude prebiehať v súlade s aktuálne platnými hygienickými opatreniami,  trať nie je potrebné absolvovať v rúškach.

Zdroj: Polícia SR