V Bratislave otvorili výstavu minerálov, drahých kameňov a fosílií

834

Vzácne minerály, drahokamy, polodrahokamy a fosílie môžu obdivovať od štvrtka návštevníci bratislavskej Incheby na výstave Minerály Bratislava. „Poteší nielen milovníkov prírody, ktorí sa prostredníctvom nerastov budú môcť inšpirovať krásou Zeme a spoznať jej tajomstvá, ale aj milovníkov šperkov a bižutérie,“ približujú organizátori výstavy, na ktorej sa prezentujú vystavovatelia zo Slovenska, Bulharska, Česka, Indie, Maďarska, Nemecka a Poľska.

V ich portfóliu nájdu návštevníci handmade šperky s minerálnymi kameňmi a fosíliami, krištáľové, ametystové, citrínové, ruženínové drúzy, obelisky či gule, výrobky zo zlata a striebra, polodrahokamy, exkluzívne šperky, perly, koraly, ale aj profesionálne čističe šperkov, mincí, bižutérie či ezoterických produktov.

Na výstave sú zastúpené aj výnimočné medaily, plakety a darčekové mince či ručne vyrábané frivolitkové a drôtené šperky. Malí aj veľkí obdivovatelia minerálov si môžu vyskúšať ich „pranie“ prostredníctvom špeciálneho stola s cirkulujúcou vodou. „K dispozícii budú malé vrecúška naplnené minerálmi, skamenelinami a pieskom, ktoré po prečistení odhalia tie najkrajšie kúsky,“ dodávajú organizátori.

Výstava Minerály Bratislava je otvorená do nedele 13. novembra spoločne s knižným veľtrhom Bibliotéka a výstavou vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika.

Zdroj: TASR; Foto: FB Incheba Expo Bratislava