V Bratislave sa otvárajú kúpaliská!

2081

Mesto Bratislava od stredy otvára prvé letné kúpaliská, ide o Rosničku v Dúbravke, kúpalisko Lamač, Delfín v Ružinove, Tehelné pole v Novom Meste. K dispozícii je aj prírodné kúpalisko Zlaté piesky. O niekoľko dní majú byť otvorené aj kúpaliská Rača a Krasňany.

Magistrát očakáva, že väčšina Bratislavčanov tento rok pre pandémiu nového koronavírusu neodcestuje na dovolenku do zahraničia a leto bude tráviť najmä v Bratislave a jej okolí.

Návštevníkov kúpalísk čakajú tento rok viaceré opatrenia, ktoré majú zamedziť šíreniu nového koronavírusu. Pri vstupe im zmerajú telesnú teplotu, vydezinfikovať si musia ruky a niektoré detské atrakcie nebudú fungovať. Pravidelne chcú aj zverejňovať, ako sú jednotlivé kúpaliská kapacitne vyťažené.

Zdroj: Dúbravka

Na väčší nápor návštevníkov počas letných mesiacov sa pripravujú aj Mestské lesy v Bratislave. Podporia predovšetkým denné detské tábory, pre deti budú v lesoparku pripravené viaceré akcie ako napríklad spoznávanie živočíchov v lese, stáčanie medu. Rátajú aj s organizáciou kurzov včelárstva pre dospelých i s viacerými exkurziami na území mestských lesov.

Zdroj: TASR