V bratislavskej Redute budú znieť filmové melódie

696
V bratislavskej Redute budú znieť filmové melódie
V bratislavskej Redute budú znieť filmové melódie

Slovenská filharmónia uvedie vo štvrtok, piatok a v sobotu (20. – 22. 4.) koncerty Filmovej hudby pod taktovkou Rastislava Štúra. „Po prvý raz sa v populárnom programe predstaví s orchestrom aj Slovenský filharmonický zbor,“ uviedla pre TASR tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova. Okrem večerných koncertov v bratislavskej Redute so začiatkom o 19.00 h pozýva aj na štvrtkovú verejnú generálku o 10.00 h.

V interpretácii telies zaznejú filmové melódie viacerých skladateľov – Hansa Zimmera Suita z filmu Gladiátor, Ennia Morriconeho Suita z filmu Vtedy na Západe, Gabrielova téma z filmu Misia, Maxa Steinera Hlavná téma z filmu Odviate vetrom, Johna Williamsa Dobrodružstvá na zemi z filmu E. T. – Mimozemšťan, oceneného štyrmi Oscarmi vrátane kategórie Najlepšia pôvodná filmová hudba. V programe figuruje aj Harryho podivuhodný svet z filmu Harry Potter a Kameň mudrcov či Súboj dvoch osudov zo sci-fi filmu Star Wars, ďalej hudba Klausa Badelta z filmu Piráti z Karibiku, Jamesa Hornera Suita z filmu Avatar a ďalšie. Sólistami budú koncertný majster Jarolím Emmanuel Ružička a prvý hobojista Matúš Veľas.

S myšlienkou uvádzať program filmových melódií v rámci koncertných sezón SF prišiel Rastislav Štúr, v jeho naštudovaní budú znieť filmové melódie aj v 74. sezóne. „Prvýkrát sme spoločne uviedli takýto program pred 13 rokmi – Holstove Planéty a Suitu Hviezdne vojny Johna Williamsa,“ pripomína dirigent.

Zdroj: TASR