V bratislavskej ZOO sa narodili štyri psíky ušaté

987

Zoo má ďalšie mláďatká. Tentokrát sa narodili psíci ušatí. Je to nesmierne roztomilý druh a pochádza až z exotickej Afriky.

„Máme veľkú radosť a veríme, že nám rodičia čoskoro svoje potomstvo predvedú v celej kráse,“ pochválila sa bratislavská zoo na sociálnej sieti. Psi ušatí (Otocyon megalotis) žijú v rodinných skupinkách. Mláďatá sa rodia v nore, ktorú rodičia sami vyhrabú, často však preferujú brloh vyhĺbený iným zvieraťom, napríklad hrabáčom. Nory majú niekoľko vchodov a rodičovský pár ich môže na svojom území využívať väčší počet.

Foto: Nina Andorova

Pri pohľade na psa ušatého každého okamžite zaujmú obrovské uši, ktoré svojou dĺžkou presahujú dĺžku hlavy. V jeho horúcej africkej domovine mu slúžia ako viacúčelové zariadenie. Napomáhajú odvádzaniu prebytočného tepla z tela a tiež zachytávajú aj veľmi slabé zvuky, ktoré vydáva hmyz, ktorým sa pes ušatý živí. Špecializuje sa hlavne na všekazy, chrobáky, termity či kobylky. Aby sa s malou korisťou vysporiadal, má síce drobné zúbky, ale zato ich je viac ako majú inú cicavce – celkom až 48.

Foto: Tomáš Hulík

Zdroj: ZOO Bratislava; Foto: Boris Halabrin TyTo