V Chorvátskom Grobe spustia výstavbu novej veľkej telocvične

1253

V obci Chorvátsky Grob v okrese Senec začínajú s výstavbou novej telocvične pri Základnej škole s materskou školou na Školskej ulici. V utorok slávnostne poklepali jej základný kameň.

V Chorvátskom Grobe, kde žije približne 7-tisíc obyvateľov dodnes nestojí ani jedna telocvičňa, žiaci základných škôl na cvičenie využívajú triedy či iné priestory školy, v lepšom prípade exteriérové ihriská. Nová telocvičňa bude obec stáť viac ako 1,8 milióna eur, z toho 910-tisíc eur získala z Fondu na podporu športu. Zvyšné financie na výstavbu má obec z vlastných zdrojov a z bankového úveru.

S výstavbou by sa malo začať už o niekoľko dní a ukončená by mala byť do konca októbra budúceho roka. V obci časom pribudne aj ďalšia telocvičňa. Tá je súčasťou veľkého projektu rozšírenia kapacít Základnej školy Javorová alej. Projekt za viac ako 4 milióny eur sa začne realizovať ešte tento mesiac.

„Obec Chorvátsky Grob v tomto čase realizuje historicky najväčšie investície do školských stavieb. Ide o niekoľko projektov výstavby školských zariadení súčasne za viac ako 6,5 milióna eur. Som veľmi rada, že krok po kroku prinášame našim obyvateľom zvýšený komfort pre život v našej obci,“ povedala starostka obce Vladimíra Vydrová.

Zdroj: Chorvátsky Grob