V Karlovej Vsi rastie nové multifunkčné ihrisko

870

Ihrisko s rozmermi 24 x 14 m tu vyrastie počas jari. Využijú ho predovšetkým žiaci zo ZŠ Karloveská 61 počas vyučovania, ale slúžiť bude aj pre potreby verejnosti, prípadne na tréningové účely pre mládež z karloveských miestnych športových klubov. Stavebné práce sa začnú 1. apríla a trvať by mali dva mesiace.

„Karlova Ves sa dlhodobo snaží o budovanie kvalitných tréningových plôch pre atletiku i rôzne iné športy, ktoré by zodpovedali moderným požiadavkám a normám. Aj táto nová plocha, ktorá vznikne na mieste pôvodného nevyužívaného ihriska, prispeje k zlepšeniu situácie,“ vysvetľuje vicestarosta Branislav Záhradník.

Povrch ihriska bude z umelej trávy, po obvode osadia oplotenie s mantinelom z PVC a tkanou sieťou. Budú na ňom vyznačené dve hracie plochy pre streetbal a po jednej pre volejbal či malý futbal.

„Ihrisko sme plánovali postaviť ešte na jeseň minulého roka, žiaľ, firma, ktorá vzišla z verejnej súťaže, nenastúpila na stavebné práce. Odstúpili sme preto od zmluvy, a vypísali nové verejné obstarávanie. Znamenalo to posun výstavby až na jar tohto roka, čo nás, samozrejme, mrzí,“ informuje vedúci referátu investícií Allan Bánik.

Zdroj: Karlova Ves