V Karlovej Vsi sa obnoví známa bikrosová dráha

1500

Pamätáte si časy, keď bikrosová dráha v Karlovej Vsi pri Iuvente slúžila cyklistom? Cyklistom z Kaktus BIKE Bicykle Bratislava spomínať nestačí. Obnova bikrosovej dráhy sa vďaka ich iniciatíve a podpore ďalších inštitúcií môže začať už čoskoro!

„Naša mestská časť sa vždy pozitívne stavia k podpore cyklistických projektov. U nás žije veľká komunita priaznivcov cyklistiky a máme aj vhodné prírodné podmienky pre rozvoj tohto športu. Preto nás teší aktivita, ktorá by mala priniesť revitalizáciu bikrosovej dráhy v okolí Líčšieho údolia,“ povedal vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník.

V 90. rokoch pravdepodobne nebolo karloveské dieťa s bicyklom, ktoré si necibrilo svoju techniku jazdy na bikrosovej dráhe na konci Líščieho údolia. Deti na tomto mieste dokázali tráviť hodiny a bolo náročné dostať ich odtiaľ domov. Časy sa zmenili a chátrajúci areál bol roky označený tabuľkou zákazu vstupu. Zvýšený záujem o cyklistiku v ostatných rokoch naráža na problém nedostatku cyklistickej infraštruktúry. Deťom chýba špecializovaný priestor, kde môžu bezpečne rozvíjať svoj pohybový talent. Uvedomujú si to aj samotné cyklistické kluby.

Kaktus Bike Team Bratislava, ktorý netají svoje karloveské korene, sa už dlhšiu dobu pohráva s myšlienkou rekonštrukcie bikrosovej dráhy. Spojením síl IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže a mestských častí Karlova Ves a Dúbravka, by mohla byť bikrosová dráha opäť revitalizovaná a mohla by slúžiť cyklistom.

Už počas mája areál čistili s pomocou dobrovoľníkov z radov cyklistov. Nasledovať budú terénne úpravy. Cieľom zainteresovaných strán je okrem obnovy samotnej bikrosovej dráhy aj výstavba menšieho pumptrackového okruhu, ktorý bude otvorený širokej verejnosti. Do priestoru bikrosového areálu plánujú osadiť niekoľko cyklotrialových prekážok a menších skokov, kde si budú môcť rekreační aj výkonnostní cyklisti cibriť svoje technické zručnosti v ovládaní bicykla.

Zdroj: Karlova Ves