Nové Mesto opäť otvorí svoje Letné kino na Kuchajde

1082

Bratislavské Nové Mesto spustí od najbližšieho víkendu v poradí 11. ročník Letného kina na Kuchajde. Filmy bude mestská časť premietať každú stredu a sobotu, o výbere filmu budú opäť rozhodovať diváci hlasovaním.

Dramaturgia je nastavená tak, aby si počas letných mesiacov prišli na svoje priaznivci rôznych filmových žánrov. Miestom premietania je amfiteáter v priestoroch prírodného areálu pri vstupe od obchodného centra s kapacitou okolo 200 miest na sedenie. Ďalšie desiatky zvyknú film sledovať na dekách. V prípade priaznivého počasia sa bude premietať na veľkom plátne širokom šesť a vysokom štyri metre. Vstup do Letného kina na Kuchajde je bezplatný.

Samospráva ubezpečuje, že letné kino na Kuchajde sa bude počas tohtoročného leta konať v súlade s aktuálnymi protipandemickými opatreniami. Návštevníci budú musieť dodržiavať všetky bezpečnostné a hygienické podmienky a riadiť sa pokynmi organizátora. Keďže nie je vylúčená ani prípadná zmena pravidiel počas leta, mestská časť odporúča sledovať návštevníkom webové stránky letného kina.

Premietať sa bude každú letnú stredu a sobotu – v júli od 21.30 h, v auguste od 21.00 h. Prvé premietanie je naplánované na sobotu 26. 6..

Zdroj: TASR; Nové Mesto