V Malackách sa uskutoční festival Zejdeme sa na hambálku

822

Na nádvorí malackého kaštieľa sa od 17. do 23. septembra uskutoční 14. ročník divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku. Stretnú sa na ňom ochotnícke i profesionálne súbory. Festival organizujú Divadlo na hambálku a Mestské centrum kultúry Malacky. Informovala o tom Zuzana Bertová z MCK.

Na festivale sa okrem Divadla na hambálku predstavia Teatro Tatro, Ateliér Maroša Kramára, Divadlo Bolka Polívky / MALÉhRY či Záhorácke divadlo. Vystúpia tiež skupina Fortuan a Filip Teller s jeho hudobnou stand up comedy show. Hudobno-bábkové divadlo Féder Teáter uvedie predstavenie pre batoľatá Lili – Batolárium. Súčasťou programu budú tiež „hambálkovská ftipná kaša“, tvorivé dielne, vystúpia choduliari či žongléri. „Doobedňajší program je už tradične venovaný organizovaným predstaveniam pre materské, základné a stredné školy,“ doplnila Bertová. V rámci sprievodného podujatia možno navštíviť v Galérii MCK výstavu Divadelného ústavu Bratislava – Mária Kráľovičová.

Vstupenky na jednotlivé predstavenia sa dajú zakúpiť v pokladni kina vždy hodinu pred predstavením alebo elektronicky cez stránku www.mckmalacky.sk. Podujatie z verejných zdrojov podporili Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia EPH a mesto Malacky.

Zdroj: TASR, Foto: BSK