V Malackách vyrastie kompostáreň za viac ako 2,7 milióna eur

805
Zdroj: Juraj Říha
Zdroj: Juraj Říha

Na výstavbu plánovanej kompostárne získali Malacky eurofondovú dotáciu vo výške  2.607.189,10 eura. Vyplýva to zo zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku, ktorú v pondelok zverejnili v centrálnom registri zmlúv.

Zmluva s účinnosťou od utorka (23. 8.), ktorú uzavreli 18. augusta ministerstvo životného prostredia a malacká mestská spoločnosť TEKOS, poskytuje samospráve 95 percent z celkových oprávnených výdavkov projektu vo výške 2.744.409,58 eura. Zvyšných 137.220,48 eura predstavuje päťpercentné kofinancovanie mesta.

Kompostáreň má vyrásť na mieste bývalých vodární pri vjazde do Malaciek z Plaveckého Štvrtka. Pozemky na tento účel získalo mesto do svojho majetku. Na zhotoviteľa výstavby vypíše samospráva verejné obstarávanie.

Kompostáreň umožní vyrábať štiepku a ekologicky spracúvať zelený odpad z malackých domácností. Súčasťou budú aj dva veľké hygienizačné biodomy na spracovanie kuchynského odpadu. Primátor Malaciek Juraj Říha verí, že prevádzkou kompostárne sa v meste zvýši miera separácie zeleného odpadu.

Zdroj: TASR