V Modre bude v nedeľu benefičný koncert pre Ukrajinu

690

Trinásť slovenských hudobníkov a zoskupení sa spojí na benefičnom koncerte pre Ukrajinu, ktorý sa uskutoční v nedeľu 27. 3. popoludní pred kultúrnym centrom v Modre. Cieľom je prispieť na dlhodobé zabezpečenie potrebnej pomoci pre ukrajinských utečencov, ktorí sa rozhodli zostať v Modre. Koncert bude možné sledovať aj on-line. Informoval o tom Ján Sklenár z Kultúrneho centra Modra.

Na pódiu sa predstavia napríklad speváci Peter Lipa, Dorota Nvotová, domáca kapela Bukasový Masív, skupiny Para, Le Payaco i projekt Bolo nás jedenásť. „Jedinečnosť ukrajinských ľudových piesní predstaví súbor Tarasa Ševčenka, ktorý sa venuje ukrajinsko-rusínskej hudbe a dramatickej tvorbe na Slovensku už takmer päť dekád,“ priblížil Sklenár. Chýbať nebude ani pezinský chrámový zbor Ad Una Corda či detský folklórny súbor Magdalénka.

Benefičný koncert vznikol spoluprácou viacerých občianskych aktivistov a modranského kultúrneho centra s podporou mesta Modra. Od vypuknutia vojny mesto zabezpečuje utečencom základné potreby, napríklad ubytovanie, stravu, hygienické potreby, školskú výučbu či lekársku starostlivosť. Mesto zároveň zriadilo aj transparentný účet s názvom Mesto Modra – pomoc pre Ukrajinu, na ktorý môžu ľudia prispievať počas koncertu. Prispieť bude možné aj v hotovosti na mieste. Koncert sa začína o 15.00 h.

Zdroj: TASR