V Modre spustili výstavbu skateparku, pribudnúť má aj detské ihrisko

1305

V meste Modra spustili za rybníkom na Dolnej ulici výstavbu skateparku. Do budúcoročného mája majú v prvej etape vybudovať „skateboardový bazén“, ktorý je vhodný pre začínajúcich aj pokročilých jazdcov. Vysúťažená cena diela je 69.671 eur s DPH. Samospráva o tom informuje na sociálnej sieti.

„V ďalších etapách dobudujeme zvyšné dve betónové hladené jazdné plochy. V priestore sú naprojektované fontánky s pitnou vodou, parkové úpravy a mobiliár – lavičky, vonkajší stôl s lavicami, sedenie vo svahu,“ spresnilo mesto.

Počíta sa aj s doplňujúcou výsadbou, ktorú budú realizovať až s poslednou etapou výstavby. „Vzrastlé zdravé stromy, ktoré sme pri čistení plochy pri rybníku zachovali, sú geodeticky zamerané a zakomponované do priestoru. V rámci kompenzačných opatrení za výrub dutinových stromov so zlým zdravotným stavom vyvesíme vtáčie búdky a búdky pre netopiere, aby sme zabezpečili ich návrat,“ uviedla samospráva.

V parku plánuje v budúcnosti vybudovať aj plochy na iné voľnočasové aktivity ako detské ihrisko, stolný tenis, workout zóna a petangové ihrisko. Celý areál bude pre bezpečnosť osvetlený a pod dohľadom kamier.

Zdroj: TASR; Foto: Mesto Modra