Do hlavného mesta sa tento rok vrátia tradičné vianočné trhy

2743
Zdroj: BTB
Zdroj: BTB

Do Bratislavy sa tento rok po pandemickej prestávke opäť vrátia tradičné vianočné trhy. Konať sa majú od 24. novembra do 22. decembra na Hlavnom a Františkánskom námestí. Informuje o tom Bratislavská organizácia cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board na webovej stránke.

„Adventný čas po niekoľkoročnej prestávke opäť spestria vianočné trhy a sprievodný program,“ pozýva mestská organizácia. Súčasťou trhov bude opäť vianočný stromček, ktorý osadia na Hlavnom námestí. „V starej Bratislave bol symbolom nielen Vianoc, ale i ľudskej spolupatričnosti, ktorú miestni vnímali ako hlavné posolstvo sviatkov,“ podotýka BTB.

Hlavné námestie bude zároveň patriť aj celomestským vianočným trhom. Vianočne ladený program bude pripravený na Františkánskom námestí. Piatky a soboty budú patriť koncertom, nedele rodinám s deťmi. Na Primaciálnom námestí sa budú môcť návštevníci opäť poprechádzať po Vianočnom lese. Do jeho prípravy sa opäť zapoja bratislavské základné a základné umelecké školy.

Adventný program sa bude konať aj v Koncertnej sieni Klarisky. Vianočné trhy či tematický program plánujú aj viaceré mestské časti.

Zdroj: TASR