V nedeľu sa koná Národný beh Devín – Bratislava

925
V nedeľu sa koná Národný beh Devín – Bratislava
V nedeľu sa koná Národný beh Devín – Bratislava

Národný beh Devín – Bratislava patrí medzi najstaršie atletické podujatia na Slovensku. Po prvýkrát sa bežalo z Devína v roku 1921 a tým sa podujatie zapísalo do histórie atletiky, ako najstarší cestný beh a zároveň najstaršie atletické podujatie na Slovensku. Prvé ročníky mali len zopár bežcov a tisíce nadšených divákov. Pre Bratislavu to bola vždy veľká udalosť. Počas histórie sa veľa ročníkov nekonalo. Prekážkou boli vojny alebo režim, ktorý znemožnil pohyb ľudí v pohraničnom pásme pri takzvanej železnej opone. Aj tento rok budú odmenení prví traja najrýchlejší muži a ženy v každej z 12 kategórií. 

Pre Národný beh Devín – Bratislava, ktorého 75. ročník sa bude v hlavnom meste konať v nedeľu (16. 4.), treba počítať s viacerými dopravnými obmedzeniami. Vodičov na to upozorňuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ).

Od 7.15 do 13.00 h bude uzatvorené Rázusovo i Vajanského nábrežie (v úseku od Mosta SNP po Šafárikovo námestie). Od 8.00 do približne 12.00 h bude pre dopravu uzatvorená Devínska cesta, Kremeľská ulica a cesta Devínska Nová Ves – Devín. Od 9.30 do 11.00 h bude vylúčená doprava z komunikácií v mestskej časti Devín.

V čase od 9.30 do 13.00 h neprejdú autá cez Mostovú ulicu. Medzi 9.45 a približne 12.00 h bude uzatvorená Botanická ulica (v úseku od Riviéry po Most SNP) smerom do centra a taktiež Nábrežie arm. gen. L. Svobodu v smere do centra.

Zdroj: TASR a devin-bratislava.eu