V NOÚ ukončili modernizáciu posledného lôžkového oddelenia

611

Oddelenie klinickej onkológie A, ktoré je súčasťou II. Onkologickej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Národného onkologického ústavu (NOÚ) v Bratislave, prešlo za takmer päť mesiacov kompletnou rekonštrukciou. V onkologickom ústave sú tak podľa jeho generálneho riaditeľa Tomáša Alschera obnovené všetky lôžkové oddelenia.

„Uvedomujeme si, že hospitalizovaní, ako aj ambulantní pacienti, veľmi citlivo vnímajú prístup zdravotného personálu, ale aj prostredie, v ktorom sa liečia. Vďaka ukončenej rekonštrukcii Oddelenia klinickej onkológie A sa nám počas uplynulých rokov podarilo zrekonštruovať všetkých 150 izieb, čiže 249 lôžok v rámci celej našej nemocnice, čím sme zavŕšili modernizáciu všetkých lôžkových oddelení v rámci celého ústavu,“ uviedol Alscher.

Oddelenie otvorili v piatok 7. januára. Stalo sa unikátnym akreditovaným pracoviskom rezortu zdravotníctva pre malígne nádory v kostiach alebo v mäkkých tkanivách.

Na pracovisku, ktoré primárne poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientom s gynekologickými nádormi, ročne hospitalizujú takmer 900 ľudí. Na oddelení je k dispozícii desať jednolôžkových a päť dvojlôžkových izieb. Disponujú vlastným novým sociálnym zariadením, sú plne klimatizované, vybavené novými príručnými stolíkmi či vstavanými skriňami. V každej je namontovaný germicídny žiarič, bezplatné WiFi pripojenie na internet či veľkoplošná televízia.

Zdroj: TASR