V Novom Meste pribudol park s hracími prvkami pre hendikepované deti

904

Mestská časť Nové Mesto otvorila ďalší park pri Filiálke, na ploche 2-tisíc metrov štvorcových. Nový park znamená 41 nových stromov, tam, kde nebolo doslova nič. V okolí chodníka v tvare ležiacej osmičky sú rozmiestnené lavičky a stoly, fontánka s pitnou vodou aj potrebné odpadkové koše.

Tento park má výnimočné detské ihrisko, kde sa nachádzajú aj viaceré hracie prvky pre deti s hendikepom. Malým návštevníkom urobí radosť aj kolotoč, pieskovisko, váhová hojdačka či trampolíny. Kto má rád pohyb, potešia ho pingpongové stoly.

„Nezabudli sme ani na našich štvornohých priateľov. Poslúži im nielen napájadlo a koše na exkrementy, ale aj ohradený výbeh pre psov. A to hneď dva – jeden pre veľkých a druhý pre malých psíkov,“ približuje starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. A vďaka osvetleniu bude park bezpečný a využiteľný aj vo večerných hodinách. „Park pri Filiálke, krásny nový zelený priestor na pozemku, ktorý sme získali od mesta, je naplnením sľubu investora obytného súboru Urban residence spred niekoľkých rokov. Naše spoločné stretnutia s miestnymi obyvateľmi viedli k dohode, ktorá sa mení zo sna na realitu,“ dodáva.

Zdroj: Rudolf Kusý