V Prezidentskom paláci bude možné v utorok 14. júna darovať krv

888
Zdroj: FB Prezidentský palác

Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi sa v utorok 14. júna uskutoční tretí ročník Prezidentskej kvapky krvi. Dobrovoľní darcovia krvi tak budú môcť po roku znova darovať krv v priestoroch Prezidentského paláca, informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.   Prezidentskú kvapku krvi organizuje Kancelária prezidenta SR v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR, ktorá zabezpečuje takzvanú mobilnú odberovú jednotku. Prvýkrát sa podujatie uskutočnilo v júni 2020.

Svetový deň darcov krvi sa každoročne slávi 14. júna. Motto tohtoročnej kampane pripomína, že darovanie krvi je aktom solidarity. Kampaň chce zároveň upriamiť pozornosť na to, akú dôležitú úlohu zohrávajú dobrovoľní darcovia krvi pri záchrane ľudských životov a šírení solidarity a vzájomnej spolupatričnosti.  

Darovať krv v Prezidentskom paláci bude možné v čase od 8.00 do 13.00 h. „Keďže počet osôb bude limitovaný na 100, záujemcovia o darovanie krvi v Prezidentskom paláci sa musia vopred registrovať prostredníctvom odberového pracoviska NTS SR v bratislavskom Ružinove na telefónnom čísle 0911 326 011,“ uviedol Strižinec.

Na transfuziologických pracoviskách stále platia protiepidemické opatrenia, ktoré sa vzťahujú aj na mobilné výjazdy (prekrytie dýchacích ciest, meranie teploty, dezinfekcia rúk, preverovanie cestovateľskej anamnézy). Presné inštrukcie pre darcov krvi sú zverejnené na stránke NTS SR.

Zdroj: TASR