V Ružinove možno pribudne najkrajšia škola v krajine

2739

V mestskej časti Ružinov možno pribudne najkrajšia škola v krajine. Momentálne finišuje rokovania o tom, že Ministerstvo školstva poskytne do zvýhodneného prenájmu svoju budovu na Tomášikovej ulici, v areáli Gymnázia Ladislava Novomeského, aby v nej mohla mestská časť otvoriť nové triedy základnej školy.

Nedávno zrekonštruovaná budova, v ktorej predtým sedel úrad je kompletne prerobená na modernú školu 21. storočia. Ministerstvo ju vytvorilo ako modelovú školu, príklad toho, ako by mali v budúcnosti školy vyzerať.

„Poviem vám, keď som sa tam bol nedávno prvýkrát pozrieť, zatúžil som po tom, aby som do takejto školy mohol chodiť. Veľa svetla, bohaté, pohodlné a inkluzívne priestory, v ktorých je radosť byť. Všetko nastavené tak, aby podporovalo dobrý pocit, zvedavosť a chuť učiť sa. A najmodernejšie technológie, od IT až po jedného robotického psa – všetko pre to, aby boli deti nadšené zo vzdelávania. Samozrejme, nemá zmysel, aby takto zariadená škola skončila ako múzeum, do ktorého sa učitelia budú len smutne chodiť pozerať na exkurzie, aby spoznali, že aké by to raz mohlo byť. Preto sa veľmi teším, že ak tomu naše zastupiteľstvo dá zelenú, už od septembra by školu mohli začať využívať naši prváci a ďalší žiaci,“ približuje starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti.

Formálne by sa budova mala zaradiť pod ZŠ Borodáčova, ale jej získanie pomôže umiestniť aj deti z Trávnikov, keďže najviac neuspokojených požiadaviek je z kapacitných dôvodov práve na ZŠ Nevädzovej a jej školský obvod je len cez cestu.

„V Ružinove potrebujeme nové školy, lebo detí je stále viac. Do budúceho školského roka plánujeme postaviť najmenej dve nové, a teraz sa zdá, že získame aj tretiu. Po 53 troch rokoch, keď v Ružinove nevznikla žiadna nová škola, je to už treba ako soľ. A ak sa plán vydarí, zároveň by sme v ušetrených priestoroch mohli otvoriť aj dodatočné triedy materskej školy,“ dodáva.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova