V Ružinove otvárajú dve nové triedy materskej školy

1315

Od 1. septembra sa v Ružinove otvárajú dve nové triedy materskej školy v základnej škole a materskej škole Borodáčova na Pošni. Do konca roka vytvorí mestská časť viac ako sto nových miest.

„Zvládli sme to vďaka veľkej šikovnosti pána riaditeľa a vďaka vytvoreniu nového elokovaného pracoviska školy v budove získanej od Ministerstva školstva,“ približuje starosta mestskej časti Martin Chren na sociálnej sieti.

Informácie o prihláškach nájdete na webe školy TU, kapacita je vyše 30 miest. Do konca roka aj tento rok vytvorí mestská časť viac ako sto nových miest vo svojich škôlkach. Ďalšie vzniknú postupne prestavbou knižnice Tomášikova na škôlku a Ružinov očakáva aj vznik škôlky v Prievoze priamo v areáli Nuppu, tam ešte musí prebehnúť súťaž na priestory.

„Tempo približne sto nových miest v škôlkach každý rok je také, aké si vieme dovoliť. Áno, Ružinov by potreboval stále viac, ale až úplne čarovať žiaľ nedokážeme. A dostávame sa do fázy, keď už dokonca väčším problémom, než peniaze, začína byť nedostatok učiteliek a učiteľov v materských školách. Preto, ak by ste náhodou hľadali prácu v tejto oblasti, pokojne nám napíšte na úrad, určite pre vás nejakú máme,“ dodáva starosta.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova