V Šamoríne sa uskutočnia školské majstrovstvá Slovenska ZŠ a SŠ

818

Približne 1000 účastníkov z ôsmich krajov zabojuje v pondelok a utorok (13. – 14. 6.) v ôsmich športoch o titul Školský majster Slovenska 2022. Podujatie sa uskutoční v priestoroch športového komplexu X-Bionic Sphere v Šamoríne. Informovala o tom Henrieta Hajtová z kancelária štátneho tajomníka pre šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Ako doplnila, prvýkrát sa odohrajú školské majstrovstvá Slovenska základných škôl (ZŠ) a stredných škôl (SŠ) na jednom mieste. „Na veľkom atletickom štadióne bude prebiehať súťaž štvorboja v atletike a futbalový turnaj. V priestore menšieho atletického oválu si deti zmerajú sily vo vybíjanej a v tesnej blízkosti bude prebiehať ‚štvorkový‘ volejbal, netradične na tráve,“ uviedla Hajtová.

Kongresová sála Victory bude prispôsobená profesionálnym požiadavkám stolného tenisu. V bazéne sa okrem plávania predstaví aj mini vodné pólo. Minibasketbalisti využijú športovú halu Samaria, v ktorej pôsobia aj domáce basketbalové extraligistky.

Talentovaných mladých športovcov prídu povzbudiť pozvaní hostia a športové osobnosti prítomných športových zväzov. „Medzi nimi nebude chýbať Martin Škrteľ, Martina Moravcová či Matej Tóth. Skvelú divácku kulisu určite vytvoria žiaci a učitelia z okolitých škôl. Pre divákov a verejnosť je pripravený sprievodný program, ktorý ponúkne lákavé súťaže a netradičné športy,“ doplnila Hajtová.

Zdroj: TASR