V sobotu odštartuje Karlova Ves kultúrne a športové leto

1261

Novinkou otvorenia kultúrneho a športového leta v Karlovej Vsi bude možnosť bezplatnej prehliadky botanickej záhrady v rámci komorného koncertu v sobotu 20. júna. Otvorenie, ktoré sa uskutoční na viacerých miestach, prinesie aj rozprávku pre deti, historickú „špacírku“, cvičenie vo Vodárenskej záhrade či vernisáž fotografií.

Milovníci dobrej hudby sa môžu od 10. hodiny tešiť na obľúbený koncert v botanickej záhrade. Vystúpia profesionálne hudobníčky zo slovenského dámskeho komorného orchestra The Ladies Ensemble. V ich podaní odznejú slávne klasické, rockové a popové melódie pre sláčikové kvarteto, perkusie a soprán. Návštevníci, ktorí prídu do botanickej záhrady po koncerte, budú platiť štandardné vstupné.

Pre deti bude pripravená interaktívna rozprávka Zakliata čajka, ktoré návštevníci uvidia na školskom námestí pri ZŠ Alexandra Dubčeka o 14. hodine.

Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii Karlovej Vsi bude o 16. hodine pripravená Špacírka z Koldorfu do Karlovej Vsi.  Počet miest je limitovaný, je potrebné sa prihlásiť vopred prostredníctvom e-mailu rezervacie@karlovaves.sk.

Milovníci zdravého pohybu na čerstvom vzduchu si môžu popoludní zacvičiť vo Vodárenskej  záhrade. Od 16. hodine bude pripravené cvičenie v štýle latinských rytmov a tancov a od 17. hodiny sa môžu zbaviť bolesti chrbta a zregenerovať pri relaxačnom cvičení. K tomu je potrebné si priniesť aj podložku na cvičenie.

O 18. hodine sa v parčíku pri Karloveskom centre kultúry uskutoční vernisáž karloveského fotografa Rudolfa Baranoviča, ktorá potrvá až do 4. októbra. Priaznivcov cestovania čaká o 19. h v Kamel klube cestovateľská prednáška, na ktorej hudobník, performer a publicista Samčo pozve účastníkov na prechádzku najzastrčenejšími a najbizarnejšími miestami východného Slovenska.

Slávnostné otvorenie Karloveského kultúrneho a športového leta uzatvorí umelec, ktorý ako prvý koncertoval v Karloveskej knižnici. Na koncert sa môžete prísť pozrieť o 20.30 do vynovených priestorov Karloveskej knižnice.

Vstup na podujatia je voľný. V prípade nepriaznivého počasia sa vonkajšie podujatia neuskutočnia.

Celý program si môžete pozrieť TU.