V sobotu sa otvoria malokarpatské vinice: Pozývame vás na Deň vo vinohradoch

1436

Trinástykrát sa otvoria vinice Malých Karpát s nádhernými výhľadmi a vy si ich môžete vychutnať s pohárom vína v ruke. Vinári budú ponúkať hrozno aj víno. V tento deň sa za skvelým vinohradníckym zážitkom môžete vybrať pešo, autom, ale aj na bicykloch.

67 vinárov ponúkne svoje vína vo viniciach od Rače cez Svätý Jur, Limbach, Pezinok,  Šenkvice až po Modru. Súčasťou vstupenky je mapka, ktorá vám uľahčí vaše putovanie. Vinári volili najkrajšie miesta vinohradníckych chotárov a tam budú vína ponúkať spoločne, stačí si vybrať, ktorý navštívite: Šinveg a Genofond Frankovky modrej v Rači, Hofweigarten za hradbami mesta  v Svätom Jure, Hasensprung v Limbachu, Kamenica na Starej Hore v Pezinku, pod Kalváriou v Modre, ulička šenkvických vinárov vo vinici Kozare.

V tento deň bude  hrať vo viniciach hudba, vinári okrem vína, frizzante, hroznového muštu a burčiakov, ponúknu aj svoje domáce špeciality. Súčasťou vstupenky bude aj bonus na nákup vína a hrozna. Nenechajte si ujsť jedinečný zážitok: príďte si vychutnať výborné malokarpatské vína a zároveň prejsť sa krásnymi kopcami viníc.

Vstupenky si môžete zakúpiť na www.mvc.sk, vyzdvihnúť ich však bude možné len v deň podujatia na Kalvárii v Modre. (https://goo.gl/maps/ynvX9WMMzHdU2q7L6).

Výlet za vínom môžete spojiť aj s husacinou. V Slovenskom Grobe je v sobotu Deň otvorených dverí a medzi Pezinkom a Grobom bude zdarma premávať špeciálny vláčik. Viac sa dozviete TU.