V Starom Meste pribudli dve mobilné odberové miesta

3815

V bratislavskom Starom Meste fungujú od piatka 11. 12. dve mobilné odberové miesta pre testovanie na ochorenie COVID-19. Jedno miesto je zriadené v novej budove Zariadenia opatrovateľskej služby na rohu ulíc Palárikova a Dobšinského, neďaleko Hlavnej stanice, druhé v Staromestskom centre kultúry a vzdelávania na Gaštanovej ulici. Mestská časť tým reaguje aj na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v hlavnom meste.

„O tom, že potreba testovania má zmysel, sme sa presvedčili pri celoplošnom testovaní. Preto sme sa okamžite po tom, ako v Starom Meste skončila prvá vlna testovania, snažili o to, aby bola v mestskej časti možnosť zriadenia odberových miest, kde ľudia zistia svoj aktuálny zdravotný stav,“ skonštatovala na štvrtkovej tlačovej konferencii starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Podmienky mobilných odberových miest sú zadefinované ministerstvom zdravotníctva, povinné je osemhodinové testovanie po dobu minimálne 30 dní. Mestská časť bude postupne podmienky nastavovať tak, aby čo najviac vyhovovali obyvateľom. Piatkové testovanie potrvá od 14.00 do 18.00 h. Miesta poskytuje bezplatne, počet testov a certifikátov by mal byť na najbližšie obdobie postačujúci.

Zdroj: Staré Mesto