V Starom Meste vznikne park s novým detským ihriskom

638

V Starom Meste by na jar budúceho roka mal pribudnúť nový park s detským ihriskom. Na verejné ihrisko sa zmení betónová plocha medzi parčíkom pri komplexe Stein, evanjelickým novým kostolom, Kmeťovým námestím a internátmi Slovenskej technickej univerzity. Pôjde o dar developerskej spoločnosti YIT Slovakia pre staromestský neziskový Fond architekta Weinwurma.

„Veľkorysosť donora podčiarkuje skutočnosť, že umožnil, aby sa tento park stal staromestským a v rámci druhej etapy realizácie projektu prebuduje na park aj asfaltovú plochu nadväzujúcu na kvalitné riešenie už vybudovaných zelených plôch,“ skonštatovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Súčasťou riešenia zanedbanej plochy bývalého parkoviska a jeho premeny na zelený park je aj vybudovanie detského ihriska pre deti. Ihrisko bude primárne slúžiť prvej univerzitnej škôlke Stubáčik, ktorá je projektom spolupráce STU a mestskej časti, avšak mimo prevádzkových hodín škôlky bude prístupné aj pre verejnosť.

Fond architekta Weinwurma, ktorého cieľom je zvýšiť kvalitu verejných priestorov, oslávil tento rok svoje prvé výročie. Raz ročne udeľuje ocenenie Donor roka a Projekt roka. Historicky prvé ocenenie Donor roka získala spoločnosť YIT Slovakia za zveľadenie predmetného priestoru. Ocenenie Projekt roka je určené Staromešťanom, ktorí pre projekt zveľadenia svojho okolia získali dotáciu. „Cenu budeme tentoraz mimoriadne udeľovať na jar, keďže podporené projekty vzhľadom na pandémiu dostali možnosť odkladu termínu realizácie,“ doplnila Aufrichtová.

Zdroj: TASR