V uliciach mesta bude jazdiť vianočné smetiarske auto, vypraví ho OLO

703

V uliciach Bratislavy môžu ľudia v týchto dňoch stretnúť vianočne vyzdobené smetiarske auto. Po prvýkrát v histórii ho od utorka vypraví bratislavská mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu. Do 22. decembra postupne navštívi všetky bratislavské mestské časti. Odvoz odpadu vykonávať nebude, potešiť má najmä deti.

„Najmenší Bratislavčania sú celoročne našimi najväčšími fanúšikmi. V adventnom období sme chceli ich radosť znásobiť vyslaním svetielkujúceho smetiarskeho auta do ulíc Bratislavy,“ informovala manažérka externej komunikácie OLO Zuzana Balková. Vianočné smetiarske auto vyráža na prvú jazdu hlavným mestom v utorok. Štartuje z centrály firmy na Ivanskej ceste a pokračovať bude smerom do Petržalky, Jaroviec, Rusoviec a Čunova. „Do 22. decembra navštívi všetky mestské časti Bratislavy a ich ulice rozjasní každý pracovný deň v čase od 16.00 do 19.30 h,“ spresnila Balková.

V prípade zlých poveternostných podmienok či zhoršenej dopravnej situácie vozidlo z bezpečnostných dôvodov vianočnú jazdu vynechá. Informácie o jeho trasách bude OLO zverejňovať na sociálnych sieťach a na svojej webovej stránke. Firma sa pre spustenie tohto projektu inšpirovala v Prahe, kde vianočne vyzdobené smetiarske auto jazdí už druhé Vianoce. Inšpiráciou jej bola aj tradičná vianočná električka Dopravného podniku Bratislava.

Zdroj: TASR