Vo Vajnoroch otvorili veľkokapacitné očkovacie centrum

2142

Očkuje sa už aj v mestskej časti Vajnory. Očkovať sa bude vakcínou značky Pfizer a prvou zaočkovanou bola vicestarostka Vajnor, pani Soňa Molnárová. Mestská časť spoločne s predstaviteľmi spoločnosti BIONT a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, spustili veľkokapacitné očkovacie centrum.

„Som presvedčený, že jediná cesta ako výjsť z tejto krízy, je očkovanie. Z toho dôvodu sme sa ako mestská časť ochotne do spolupráce zapojili a pomohli vytvoriť kvalitné a bezpečné miesto pre očkovanie.“ približuje starosta mestskej časti Michal Vlček.

Motívom bolo samozrejme pomôcť obyvateľom Vajnor, ktorí tak nebudú musieť za vakcináciou cestovať v rámci Slovenska, ale získajú možnosť zaočkovať sa priamo, takpovediac, doma.

„Ako mestská časť chceme pomôcť zaočkovať aj našich seniorov a obyvateľov s vážnejšími zdravotnými problémami, pre ktorých pripravujeme zriadiť infolinku, prostredníctvom ktorej si budú vedieť dohodnúť termín očkovania priamo vo Vajnoroch. Taktiež pre seniorov, imobilných a ľudí s vážnejšími zdravotnými problémami v našej mestskej časti zabezpečíme senior taxík, ktorý ich pohodlne dopraví do očkovacieho centra a samozrejme zavezie bezpečne po očkovaní domov.“ dodáva starosta.

Zdroj: Vajnory