Bratislavská župa zaočkovala 70 tisíc obyvateľov kraja. V sobotu padol denný rekord

1995

V troch našich očkovacích centrách sme zaočkovali už vyše 70 tisíc ľudí. V sobotu tiež padol náš denný rekord.

Najvyššie čísla nám samozrejme robí naše Veľkokapacitné očkovacie centrum v Národnom futbalovom štadióne, ktoré šliape ako hodinky a dokáže zaočkovať tisíce ľudí denne. Práve tu padol v sobotu 8. mája aj denný rekord – 3570 zaočkovaných ľudí.

Vďačíme zaň najmä našim kolegom z odboru zdravotníctva, ktorí idú na maximum, často za hranicu svojich možností. Za posledné štyri dni sa počet zaočkovaných v troch našich očkovacích centrách vyšplhal cez 12.700 ľudí. „Je to náš absolútny rekord. Fantázia. Ďakujem vám! A my pokračujeme,“ povedal v nedeľu večer po kontrole databázy zaočkovaných ľudí župan Juraj Droba.

Bratislavský samosprávny kraj nedávno významne zvýšil kapacity najväčšieho a najmodernejšieho očkovacieho centra na Slovensku. Župa očkuje viac hodín denne aj viac dní v týždni. Výsledkom toho je vyše 70 tisíc zaočkovaných ľudí.

Už druhý víkend sa vo veľkokapacitnom centre očkuje dvomi druhmi vakcín. Vo štvrtok a piatok to bolo vakcínou od konzorcia AstraZeneca, od soboty je to vakcína Comirnaty od výrobcu Pfizer/BioNTech. Očkovanie spustil samosprávny kraj už aj v okresnom meste Pezinok, kde bolo v sobotu v testovacej prevádzke zaočkovaných 130 ľudí.

Ďakujeme vám za to, že ste zodpovední a dáte sa očkovať a špeciálne za to, že k nám chodíte dobre naladení.