Veľká jazda v Bratislavskom kraji: Registrujte sa na NAY GRAN FONDO

483

Cestná cyklistika zažíva boom a cestné cyklopreteky pribúdajú aj na Slovensku. Chcete na vlastnej koži zažiť adrenalín  z jazdy v pelotóne?

„Veľká jazda“ sa uskutoční v nedeľu 7. augusta 2022 a odštartuje o 10:00 spred nákupného centra Bory Mall, kde bude pripravený sprievodný program pre deti a rodiny i pre fanúšikov, ktorí chcú v cieli privítať svojich favoritov. Podujatie je určené nielen pre výkonnostných cyklistov, ale aj pre hobby jazdcov, vítané sú aj tímy. Uskutoční sa za obmedzenej cestnej premávky (bez uzavretia trate), s asistenciou polície na kritických úsekoch. Trať v dĺžke 130 km – maratón a 89 km – polmaratón – povedie najkrajšími miestami Bratislavského kraja – Malokarpatsko nevynímajúc. Príďte podporiť pretekárov prechádzajúcich vašim mestom či obcou, dodajte im energiu a užite si atmosféru veľkých cestných pretekov.

Záštitu nad podujatím prevzal predseda Bratislavského kraja Juraj Droba.

Čo je GRAN FONDO

Gran Fondo, v preklade Veľká jazda,  je formát cyklistických pretekov, ktorý vznikol v Taliansku, v roku 1970 a rýchlo sa  udomácnil v mnohých krajinách sveta. Účastníci sú rôzni: od ambicióznych dobre trénovaných pretekárov, až po hobby jazdcov, jednotlivcov i kolektívy. Súťaží sa vo viacerých kategóriách, na trati s dĺžkou minimálne 120 km, jazdí sa po cestách, časy sa merajú čipmi. Vo svete je najpopulárnejší Gran Fondo Nove Colli v talianskom Cesenaticu, ktorý odštartoval formát týchto súťaží a dnes má neuveriteľných 25.000 účastníkov.

Pilotný ročník na Slovensku

GRAN FONDO Bratislava začne písať svoju históriu 7. 8. 2022. Okolie Bratislavy, Malokarpatsko a Záhorie  ponúkajú nádherné trasy ako stvorené na spoznávanie Slovenska na bicykli, či na cyklistické tréningy stále sa zväčšujúcej domácej i zahraničnej cyklistickej komunity. NAY GRAN FONDO Bratislava bude výnimočný svojou polohou v regióne  a terénom, ktorým bude prechádzať. V okruhu 200 km žije takmer 6 miliónov obyvateľov až štyroch štátov, čo sľubuje značný účastnícky potenciál už v blízkej budúcnosti.

Organizátori: CK D3 RACE  Team Bratislava, ELCOP PR & EVENT Agency, PRO CYCLING, HappyKids

Viac informácií na: www.granfondobratislava.sk.