Veľkokapacitné očkovacie centrum: Prvý víkend sme zaočkovali 3400 ľudí

3459
Zľava: Patrícia Mešťan, Tomáš Szalay, Juraj Droba, Jana Bittó Cigániková a Juraj Štekláč

Bratislavský samosprávny kraj v sobotu o 8:00 otvoril brány najväčšieho a najbezpečnejšieho očkovacieho centra na Slovensku. V priebehu prvého víkendu tím zdravotníkov zaočkoval približne 3400 ľudí.

„Prvý víkend sme zaočkovali v župnom veľkokapacitnom očkovacom centre asi 3400 ľudí. Keďže naše kapacity aj ambície boli vyššie, ako počet pacientov, ktorých nám poslalo NCZI, oba dni sme obvolávali stovky ľudí s chronickými diagnózami, aby ani jedna vakcína neprišla nazmar. Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľajú na chode centra. Po prvom víkende sme šialene unavení, ale s úsmevom na tvári. Má to zmysel,“ povedal po prvom víkende očkovania v novom centre župan Juraj Droba.

„Vyplatilo sa nám, že sme sa dobre pripravili. Posledné dva víkendy sme očkovali v našej poliklinike v Karlovej Vsi, kde sme vychytali detaily. Vďaka tomu ide všetko hladko aj vo veľkokapacitnom centre. Jediné, čo nás brzdí, je prihlasovanie. Bol by som rád, keby nám Ministerstvo zdravotníctva SR umožnilo vytvoriť a používať vlastný systém,“ hovorí lekár kraja a riaditeľ župného Odboru zdravotníctva Tomáš Szalay.

„Krátko po ôsmej hodine rannej mi pípla esemeska od legendárneho hokejistu Mariána Bezáka: „Dobre ranko Juraj, prave som po vakcinacii v NFS…, perfektna praca, klobuk dolu, co ste dokazali…” Bez nadsázky môžem povedať, že som nesmierne hrdý na náš župný tím, ktorý dokázal za mimoriadne krátky čas doslova nemožné. Nielenže sme otvorili najväčšie očkovacie centrum na Slovensku, ale aj najmodernejšie a najbezpečnejšie. Denne sme schopní zaočkovať až 2500 ľudí. Ak dostaneme viac vakcín od štátu, budeme fungovať sedem dní v týždni a 10-12 hodín denne. Máme za sebou 12 mesiacov boja proti koronavírusu. Dvanásť náročných mesiacov plných strachu o zdravie nás a našich blízkych. Mesiace obmedzení a strát. Som presvedčený o tom, že cestou k slobode je očkovanie. A som rád, že aj naše očkovacie centrum prispeje k tomu, že už vidíme svetlo na konci tunela,“ povedal v prvý deň očkovania predseda BSK Juraj Droba.

Počas prvého dňa sme zaočkovali až 1500 ľudí. Pri dostatočnom počte vakcín však dokážeme očkovať 2500 ľudí denne sedem dní v týždni.

Viac sa o veľkokapacitnom očkovacom centre dočítate tu:

Čakáreň slúžila zaočkovaným pacientom, aby sme mali pod kontrolou ich zdravotný stav tesne po podaní vakcíny. Aby im odporúčaných 15 minút rýchlejšie prešlo, o zábavu sa postarali herci z OZ Červený nos.
Miestnosť, kde sme po očkovaní 15 minút sledovali zdravotný stav zaočkovaných pacientov.
Jedna reakcia pacientky bola, že to u nás vyzerá ako v Amerike. 🙂 Sme veľmi radi, že máme možnosť očkovať v takých moderných a krásnych priestoroch, aké má Národný futbalový štadión a najmä, že sme dostali mnohé pozitívne reakcie.
Náš župný tím ide naplno. Ďakujeme vám všetkým za úspešne zvládnutý prvý deň očkovania v novom centre.