Uzol Račianske mýto získa novú tvár

984

Dopravný podnik má skvelú správu pre desiatky tisíc Bratislavčanov, ktorí každý deň cestujú cez Račianske mýto. Tento rok sa pustí do rozsiahlej úpravy jedného z najväčších prestupných uzlov v Bratislave. 

  • Denne tadiaľto prejde až 2300 spojov, električky jazdia v špičke dokonca každé 2 minúty. Ich zastávky sú však také úzke, že sa tu cestujúci doslova predierajú medzi sebou a električky jazdia tesne vedľa nich.  
  • Podľa štúdie Občianskeho združenia Lepšia doprava sa dá tento uzol premeniť v prospech cestujúcich bez toho, aby sa zasahovalo do zelene a verejného priestoru. Projektom sa Dopravný podnik inšpiroval, vylepšil ho a naplno spúšťa jeho realizáciu. 
  • Úzke zastávky rozšíria v druhej polovici tohto roka na 4 metre, pribudnú veľkokapacitné kryté prístrešky, elektronické tabule s najbližšími odchodmi spojov a nástupištia zvýšime až na 25 cm, aby sa do električiek nastupovalo pohodlne aj starším cestujúcim či mamičkám s kočíkmi. 
  • V smere do Rače integruje podnik zastávky autobusov‍ a električiek do jednej spoločnej, čím zlepší vzájomné prestupy a podmienky pre náhradnú autobusovú dopravu. Dopravný podnik si dáva záležať aj na revitalizácii najbližšieho okolia a vytvorí nové cyklotrasy. 

Zdroj: Dopravný podnik