Veľkonočný televízny program bude plný rozprávok a rodinných filmov

1367
Počas veľkonočného pondelka odvysiela televízia Markíza premiéru rodinnej americko-austrálskej komédie Králik Peter.

Rozhlas a televízia Slovenska bude počas Veľkej noci vysielať bohoslužby, divákom i poslucháčom ponúkne aj dokumentárne a dramatické programy s kresťanskou tematikou. „Na Veľký piatok odvysiela naživo Služby božie z Hybe. Na Veľkonočnú nedeľu prinesie v priamom prenose slávnostnú svätú omšu s pápežom Františkom z Vatikánu a následne tradičné požehnanie mestu a svetu Urbi et Orbi,“ uviedol manažér Filip Púchovský.

Počas Veľkej noci odvysiela Jednotka aj výpravný štvordielny seriál Franca Zeffirelliho Ježiš Nazaretský. Na Veľký piatok popoludní taliansky životopisný film Páter Pio o ľudovom svätcovi, uctievanom talianskom kapucínovi. Veľkonočný program je plný rozprávok, filmov a seriálov, ale aj obľúbených zábavných programov. Detských divákov čaká počas Veľkej noci viacero pôvodných slovenských rozprávok: Sokoliar Tomáš, Mahuliena zlatá panna, Niť života, Zlatý kolovrátok, Tajomstvo šťastia a séria obľúbených Rozprávok bratov Grimmovcov.

Vo večernom vysielacom čase ponúkne Jednotka aj premiéru nového filmu, na Veľký piatok odpremiéruje taliansky životopisný film o zakladateľke Hnutia fokoláre, hnutia laikov katolíckej cirkvi založeného na princípe ekumenizmu – Chiara Lubichová. Večerný program Bielej soboty bude patriť súťažno-zábavnej šou Záhady tela, po ktorej bude nasledovať talkšou Petra Marcina Neskoro večer. Na Veľkonočnú nedeľu si diváci budú môcť pozrieť nemecký historický romantický film v dvoch častiach za sebou Ottilie von Faber Castell. Veľkonočný pondelok prinesie na Jednotku špeciálne veľkonočné vydanie šou Milujem Slovensko a následne film Baba z ľadu, ktorým si RTVS pripomenie 70. narodeniny herečky Zuzany Kronerovej.

Veľkonočné vysielanie na Dvojke prinesie animované novinky pre detských divákov, nové dokumenty, koncerty, ale aj premiérové filmy. Veľkonočnú premiéru bude mať projekt Stanislava Štepku, ktorý je poctou výnimočnej osobnosti Radošinského naivného divadla pani Kataríne Kolníkovej k storočnici jej narodenia. „Pošta pani Kolníkovej je filmovým zostrihom korešpondencie medzi pani Kolníkovou, ktorá komentuje situáciu v nebi a Stanislavom Štepkom, hodnotiacim udalosti súčasného sveta,“ približuje Dvojka projekt, ktorý odvysiela na Veľkonočnú nedeľu. Rozhlasoví poslucháči sa môžu tešiť na premiérové rozhovory, fíčre a tiež aj bohatú ponuku rozhlasových hier a klasickú hudobnú produkciu.

Televízia Markíza ponúkne počas Veľkej noci premiéru amerického rodinného filmu Dora a stratené zlaté mesto. V sobotnom veľkonočnom programe ponúkne premiéru snímky Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka. V nedeľnom programe nebude chýbať tanečná šou Let´s Dance a po nej romantická komédia Dobrý ročník. Počas veľkonočného pondelka odvysiela aj premiéru rodinnej americko-austrálskej komédie Králik Peter, po nej si môžu diváci pozrieť francúzsku akčnú komédiu Taxi 5.

Na Bielu sobotu odvysiela JOJ minisériu Ultimátum, ktorú začne v druhom pásme dopĺňať filmová séria Kuriér. V nedeľu uvedie slovenskú televíznu premiéru celovečerného dokumentárneho filmu Karel, ktorý zachytáva posledný rok života speváckej legendy. V pondelok bude pokračovať s vysielaním rodinného seriálu Hranica a večer sa môžete tešiť na Veľkonočné Inkognito.

Zdroj: TASR, Youtube