Vianočná električka opäť brázdi ulicami mesta

923

Dopravný podnik Bratislava už po desiatykrát vypravil od 6. decembra do ulíc mesta Vianočnú električku, ktorá bude obyvateľom a návštevníkom mesta spríjemňovať predvianočné obdobie. V tomto roku nebude Vianočná električka z dôvodu protipandemických opatrení premávať na špeciálnej linke s prestávkou pri historickej budove SND, ale bude premávať na riadnej linke 1 medzi Hlavnou stanicou a Námestím Ľudovíta Štúra.

Prvýkrát jej dizajn nenavrhol samotný dopravca, ale oslovil umelcov a dizajnérov, a tak sa z nej stane pojazdná galéria. Z dôvodu opatrení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu nebude vianočná električka v centre mesta pristavená ako atrakcia, ale bude jazdiť v premávke.

DPB oslovil slovenského sklárskeho dizajnéra a vedúceho ateliéru Sklo Patrika Illa. Ten každoročne organizuje výstavu vianočných ozdôb, kde umelci stvárnia svoju predstavu vianočnej ozdoby. Z vonkajšej strany vianočnú električku skrášli polep s motívom od Illa. Dopravca chcel takto podporiť kultúru, ktorá pre koronakrízu trpí.

Kto sa vianočnou električkou bude chcieť previezť, bude si musieť zakúpiť cestovný lístok tak ako na každú inú jazdu bratislavskou MHD.

Zdroj: TASR, Dopravný podnik