Videli ste už projekt.ihrisko, ktorý vdýchol život Rovniankovej?

1647

Z Petržalky pochádza množstvo mimoriadne šikovných ľudí, ktorým nie je ľahostajné ich okolie. Jedným z nich je aj takzvaný outfluencer Marián Baláž alebo Mario Bihary, okrem iného aj šéf Hip Hop Žije Festivalu. Je tiež manažér H16 a zakladateľ Spirit Music s Majkom Spiritom.

Stojí za ním mimoriadne pútavý príbeh so skvelou myšlienkou. Mario si totiž všimol smutný fenomén našej doby. Množstvo opustených a chátrajúcich športovísk. Vinníka vidí v generačnej obmene a s ňou spojených návykoch správania sa mladých ľudí. A, samozrejme, aj pandémiu. Ako sám tvrdí, „chýba motivácia, ale aj správny impulz.“ Spojením vizuálneho umenia a športu sa rozhodol na tento celospoločenský jav upozorniť vskutku zaujímavým spôsobom.

„V spolupráci s writermi z WallDesign založili unikátny projekt.ihrisko. Medzi prvými plochami, ktoré dostali šancu na reparát, sa objavilo ihrisko v metropole východu. Nosnou témou bol v Košiciach film SpaceJam: A New Legacy.  Možno ste si už všimli, že ako ďalšie na rade sa objavilo petržalské ihrisko na Rovniankovej ulici,“ dodáva samospráva na sociálnej sieti.

Prvé výsledky ich práce si môžete pozrieť v krátkej upútavke.

Zdroj: Petržalka