Vláda obmedzila pobyt v prírode do 20.00 h, rekreáciu v zahraničí úplne zakázala

3264

Ak ste plánovali počas Veľkej noci vycestovať za rodinou v inom okrese a vyhovoriť sa, že idete do prírody, môžete na to zabudnúť. Vláda zmenila výnimku pri cestovaní medzi okresmi.

Pobyt v prírode alebo individuálny šport v rámci okresu bude v čase zákazu vychádzania po novom možný iba od 5.00 do 20.00 h. Vláda tiež úplne zakázala rekreáciu v zahraničí, keď odstránila medzeru od 1.00 do 5.00 h v platnosti opatrenia. Obe zmeny platia od štvrtka 25. marca.

„Myšlienka tohto celého obmedzenia je v tom, aby ľudia do zahraničia necestovali preto, aby nepriniesli nielen sebe, ale celému národu nejaký neželaný darček v podobe mutácie, ktorá by tu mohla spôsobiť veľké problémy, takže sme toto okno uzavreli,“ poznamenal Minister financií a dočasný šéf rezortu zdravotníctva Eduard Heger.

Vláda zrušila aj neobmedzený čas výnimky na pobyt v prírode alebo individuálny šport v rámci okresu. V prípade Bratislavy sa za okres považuje územie Bratislavského samosprávneho kraja, ako jeden okres sa berú aj všetky košické okresy. V čiernych okresoch je do prírody naďalej potrebný najviac sedemdňový negatívny test alebo doklad o prekonaní ochorenia nie starší ako tri mesiace.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva; TASR