Vo Vrakuni vzniká nová cyklotrasa pri Malom Dunaji

15366

Novobudovaný úsek spojí kruhový objazd s cyklotrasou na Ihličnatej. Po dokončení sa napojí na cyklotrasu Jurava.

Pre všetkých milovníkoch bicyklovania máme výbornú správu. V mestskej časti Bratislava-Vrakuňa sa začala výstavba posledného chýbajúceho úseku cyklotrasy popri Malom Dunaji. Ak sadnete vo Vrakuni na bicykel a vyrazíte smerom na východ, pokračovať môžete do Ivanky pri Dunaji, cez Vajnory a Svätý Jur až do Rače.

„Rovinatý terén a Malý Dunaj vytvárajú vo Vrakuni ideálne podmienky na bicyklovanie. Posledné roky sme venovali nemálo úsilia tomu, aby sme rozširovali sieť cyklotrás. Okrem obľúbeného cyklochodníka popri Malom Dunaji sa z našej mestskej časti dostanete na bicykli skoro na všetky smery – k Dunaju, k Eurovea, do Podunajských Biskupíc a najnovšie až do Rače,“ hovorí starosta Vrakune Martin Kuruc.

V prvej etape, ktorej výstavba sa práve začala, bude sprejazdnený úsek od kruhového objazdu po ulicu Amarelková. V druhej etape budúci rok bude cyklotrasa pokračovať prepojením na existujúcu cyklotrasou na Ihličnatej ulici. Úsek od Ihličnatej ulice po letisko bol dokončený v minulom roku z projektu cezhraničnej spolupráce INTERREG medzi Slovenskom a Maďarskom. Partnerom projektu je aj Bratislavský samosprávny kraj.

Úsek od kruhového objazdu po Ihličnatú ulicu realizuje Hlavné mesto SR Bratislavy prostredníctvom svojej organizácie Generálny investor Bratislavy (GIB).

„Je to výborná správa pre obyvateľov Vrakune, pretože okrem toho, že budú mať bezpečnú trasu domov, súčasťou cyklotrasy sa osadí aj verejné osvetlenie, ktoré nám na Ráztočnej tak dlho chýbalo. Som nesmierne rád, že sa nám to spoločnými silami, hlavne v tejto ťažkej dobe podarilo. Ďakujem primátorovi Matúšovi Vallovi, že svoj sľub rozširovať cyklotrasy dodržal. Predbežný termín ukončenia prvej etapy je v polovici decembra, tak už iba držať palce aby sa všetko podarilo a aby nám prialo počasie,” uzavrel Martin Kuruc.

Výstavba nového úseku cyklochodníka sa začala:

Cyklotrasa sa napojí na úsek vybudovaný v roku 2019 na Ihličnatej ulici:

Trasa bude viesť popri Malom Dunaji:

Súčasťou projektu je aj mólo, ktoré bolo vybudované v roku 2019: