Vyber sa s MHD po zelenej

1200

Predpoveď počasia naznačuje preplnené nákupné centrá. Dopravný podnik Bratislava však má pre vás lepší tip, ako stráviť krásny víkend s rodinou.

„Zbaľte si batôžtek a príďte s nami privítať jar do lesa. Nedostatok parkovacích miest vás už trápiť nemusí, cez víkendy premávajú do obľúbených rekreačných zón posilové spoje MHD.“ píše na sociálnej sieti.

  • Autobus 43 spája každých 20 minút autobusový a trolejbusový terminál Patrónka a záchytné parkovisko pod Červeným mostom so Železnou studničkou. Spoje ďalej pokračujú na striedačku raz do Lesoparku a raz na Kačín.
  • Trolejbus 203 spája každých 15 minút centrum mesta s Kolibou, odkiaľ sa môžete vydať buď pešo na Kamzík, alebo prestúpiť na nadväzný autobus 144, ktorý vás lesnou cestičkou vyvezie až takmer k televíznej veži.
  • Autobus 52 cez víkendy spája Vajnory, Rendez a Raču s lokalitou Potočná, ktorá je vstupnou bránou do lesoparku smerom na výletné miesto Biely kríž. Interval je 30 minút, spoje nadväzujú na električku 3 na zastávke Detvianska.

Výhodou oproti cestovaniu autom je, že sa nemusíte vracať na parkovisko, odkiaľ ste vyšli, ale vďaka MHD môžete zvoliť viaceré trasy a prejsť z jedného konca lesoparku na druhý.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava