Výstavba cyklotrasy vo Vrakuni sa blíži ku koncu

2442

Výstavba cyklotrasy v mestskej časti Bratislava-Vrakuňa popri Malom Dunaji sa blíži k záveru. Na celom úseku už je položený asfalt.

V prvej etape, ktorej výstavba odšartovala začiatkom novembra, bude sprejazdnený úsek od kruhového objazdu po ulicu Amarelková. V druhej etape bude cyklotrasa pokračovať prepojením na existujúcu cyklotrasou na Ihličnatej ulici. Dokončenie je naplánované na budúci rok. Úsek od Ihličnatej ulice po letisko bol dokončený v minulom roku z projektu cezhraničnej spolupráce INTERREG medzi Slovenskom a Maďarskom. Partnerom projektu bol aj Bratislavský samosprávny kraj.

Úsek od kruhového objazdu po Ihličnatú ulicu realizuje Hlavné mesto SR Bratislavy prostredníctvom svojej organizácie Generálny investor Bratislavy (GIB).

„Je to výborná správa pre obyvateľov Vrakune, pretože okrem toho, že budú mať bezpečnú trasu domov, súčasťou cyklotrasy sa osadí aj verejné osvetlenie, ktoré nám na Ráztočnej tak dlho chýbalo. Som nesmierne rád, že sa nám to spoločnými silami, hlavne v tejto ťažkej dobe podarilo,” uzavrel Martin Kuruc.

Pod dobudovaní oboch etáp vznikne súvislé cyklistické spojenie Vrakuňa – Vajnory – Svätý Jur – Rača.

Pozrite si video z výstavby
Prečítajte si tiež:
Cyklotrasa vo Vrakuni je už vo výstavbe